آموزش کاشت ناخن موقت یا نمازی | نحوه ریمو کردن آن

آموزش کاشت ناخن موقت یا نمازی را از چه جاهایی می توان آموخت؟ کاشت ناخن نمازی چگونه انجام می شود؟ کاشت ناخن موقت برای عروس چگونه صورت می گیرد؟ ممکن است خیلی از شما تاکنون اسم کاشت ناخن نمازی را نشنیده باشید و با خودتان بگویید که مگر همچین چیزی هم وجود دارد؟ در جواب این سوال باید گفت بله؛ در بعضی از موارد، مشتری می خواهد که برای مدت زمان کوتاهی ناخن هایش بلند و لاک زده باشد و پس از گذشتن یک هفته تا ده روز ناخن های خود را به حالت طبیعی برگرداند.
بنابراین در این جور مواقع انجام دادن کاشت ناخن دائم، منطقی به نظر نمی رسد و علاوه بر این که باعث هدر رفتن مواد و وقت مشتری و ناخنکار می شود، شخص باید هزینه زیادی هم برای کاشت ۷ تا ده روزه خود بپردازد. از طرفی ریمو این نوع از کاشت ناخن در منزل سخت و غیرممکن است. پس باید برای حل کردن این مشکل از کاشت ناخن موقت استفاده کرد.

کاشت نمازی یا موقت چگونه است؟

کاشت ناخن نمازی یا موقت در حقیقت تیپ گذاری بر ناخن است. در این کاشت، موادی که برای کاشت ناخن دائم به کار می رود، استفاده نخواهد شد؛ بلکه با استفاده از تیپ گذاری، قد ناخن بلند می شود. این نوع کاشت، دوام زیادی ندارد و پس از تقریبا دو هفته با رشد کردن ناخن، مشتری می توان قد ناخن هایش را کوتاه کند و تیپ را بردارد.

ابزار مورد نیاز برای انجام کاشت ناخن موقت

کاشت ناخن نمازی مراحل متفاوتی دارد و برای انجام دادن هر مرحله به ابزار تخصصی نیاز است. ابزار و موادی که برای انجام کاشت ناخن موقت مورد استفاده قرار می گیرد، در زیر آورده شده است.

 • عقب زن ناخن
 • نیپر
 • سوهان برقی و دستی
 • بافر
 • انواع سرسوهان مثل مانیکور اشکی و کاغذی نرم
 • کاتر
 • محلول ضد قارچ
 • تیپ و چسب تیپ

آموزش کاشت ناخن موقت یا نمازی

 

کاشت ناخن نمازی - مدلچی
کاشت ناخن نمازی – مدلچی

 

به طور کلی، کاشت ناخن موقت سرعت زیادی نسبت به بقیه کاشت ها دارد؛ چرا که در این کار مرحله مواد گذاری و حتی سوهان کشی وجود ندارد. کاشت ناخن موقت به صورت زیر انجام می شود.

مرحله اول: زیرسازی

اولین مرحله از کاشت ناخن موقت زیرسازی است که برای انجام دادن این کار، باید دو مرحله مانیکور خشک و همچنین خراشیدن صدف ناخن را به خوبی انجام بدهید.

مرحله دوم: تیپ گذاری

دو مرحله قبلی، برای انجام دادن یک تیپ گذاری اصولی و صحیح انجام می شود؛ قبل از کاشت و تیپ گذاشتن، صدف ناخن مشتری را به محلول ضد قارچ آغشته کنید. سپس مراحل زیر را برای تیپ گذاری انجام بدهید.

 1. انتخاب کردن سایز مناسب تیپ بر اساس سایز ناخن
 2. چسباندن تیپ
 3. کوتاه کردن قد تیپ
 4. فرمدهی با سوهان دستی
 5. از بین بردن خطوط تیپ

مزایای کاشت ناخن نمازی

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از کاشت ناخن موقت، این است که هیچگونه آسیبی به صدف ناخن ها وارد نمی شود و بهتر از استفاده از ناخن مصنوعی خواهد بود. از طرفی، هیچگونه مواد کاشتی بر روی تیپ ناخن قرار نمی گیرد. از سایر مزایای این روش باید به این اشاره کرد که مشتری مجبور به تحمل کردن کاشت ناخن دائم برای طولانی مدت نخواهد بود و مجبور نیست که برای ترمیم ماهیانه آن پولی خرج کند. از همه مهم تر هم این که هر وقت مشتری از ناخن های خودش خسته شد، می تواند آن را به راحتی جدا کند.

معایب استفاده از کاشت ناخن موقت

یکی از معایب کاشت دائم این است که اکسیژن کافی نمی تواند به بافت زیرین ناخن برسد؛ در نتیجه پس از مدتی، صدف ناخن تغییر رنگ داده و کدر می شود. به علاوه، با قرار گیری ناخن مصنوعی یا همان تیپ بر روی ناخن شخص، ریشه آن از بین می رود و تغییر حالت می دهد.
در بعضی از مواقع هم مواد شیمیایی مورد استفاده برای این کار، غیر استاندارد است و موجب حساسیت های پوستی شدید می شود. حتی عفونت قارچی و ویروسی هم از عوارض کاشت ناخن نمازی است. از طرفی اگر کاشت ناخن موقت پشت سر هم انجام بشود، احتمال نازک و کدر شدن ناخن وجود دارد. حتی در مواقعی هم ممکن است محور ناخن از شکل عادی خودش خارج بشود.

ریمو کاشت ناخن موقت

ریمو کردن کاشت ناخن موقت به آسانی و حتی در منزل هم انجام می شود؛ برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید.

 • کوتاه کردن ناخن ها با ناخن گیر
 • از بین بردن لاک ژل و تاپ شاین با سوهان دستی یا لاک معمولی با استون
 • قرار دادن ناخن ها در استون برای ۱۰ دقیقه
 • جدا کردن تیپ که به خمیر تبدیل شده است، پس از ۱۰ دقیقه
 • از بین بردن تیپ های باقی مانده بر روی ناخن توسط بافر
 • صاف و براق کردن ناخن بعد از ریمو با بافر و پولیش
 • چرب ساختن اطراف ناخن با روغن کوتیکول

هزینه انجام کاشت ناخن موقت

 

هزینه کاشت ناخن موقت - مدلچی
هزینه کاشت ناخن موقت – مدلچی

 

به طور کلی هزینه های مربوط به کاشت ناخن موقت از بقیه روش های کاشت ناخن کمتر است؛ چرا که در این روش از مواد کاشت استفاده نمی شود. از طرفی به خاطر این که کاشت ناخن نمازی، زمان بر نیست، قیمت آن کمتر خواهد بود. از سایر عوامل موثر بر قیمت و هزینه کاشت نمازی، باید به مکان سالن و حتی مهارت ناخنکار اشاره کرد.

سخن پایانی

خیلی از خانم ها به کاشت ناخن دائمی علاقه ای ندارند یا شرایط کاری به آن ها این امکان را نمی دهد که از این روش استفاده کنند. اما همانطور که می دانید همه خانم ها زیبایی را دوست دارند و می خواهند که به ناخن های خودشان برسند؛ در این جور مواقع بهتر است که از کاشت ناخن نمازی یا موقت استفاده کرد؛ آموزش کاشت ناخن موقت یا نمازی هم بسیار راحت است و هر ناخنکاری می تواند آن را انجام بدهد.
بنابراین اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، مدل کاشت ناخن نمازی مورد نظر خود را انتخاب کرده و به ناخنکارهای ما نشان بدهید. برای پیدا کردن یک مدل خاص هم می توانید عبارت عکس کاشت ناخن نمازی را در اینترنت جستجو کنید تا طرح ایده آل‌تان را به شما نشان بدهد.

نوشتهٔ پیشین
کاشت ناخن در بارداری | نکات مهمی که نمی دانید!
نوشتهٔ بعدی
نکات قبل از کاشت ناخن که نمی دانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست