نکات قبل از کاشت ناخن که نمی دانید!

رعایت نکات قبل از کاشت ناخن، برای افرادی که از این روش برای زیبایی ناخن های خود استفاده می کنند، بسیار حائز اهمیت است. کاشت ناخن یکی از روش های متداول برای طراحی ناخن است که با استفاده از آن مدل های مختلف را بر روی ناخن طراحی می کنند. امروزه اکثر مراکز زیبایی خدمات متنوع را در زمینه کاشت ناخن به مشتری های خود ارائه می دهند. قبل از کاشت ناخن باید به چه نکاتی توجه کرد؟ کاشت ناخن چه مزایایی دارد؟ تا پایان ما را همراهی کنید تا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

مهم ترین نکات قبل از کاشت ناخن

 

نکات قبل از کاشت ناخن
نکات قبل از کاشت ناخن – مدلچی

 

هر فردی قبل از اینکه برای کاشت ناخن اقدام کند، در ابتدا باید با شرایط و انواع نکات آن آشنایی داشته باشد. با توجه به پیشرفت فناوری و تکنولوژی، امروزه امکانات زیادی در اختیار افراد قرار دارد که می توانند در این زمینه تحقیقات زیادی را انجام دهند. برخی از نکات مهم قبل از کاشت ناخن عبارت است از:

 • طرح ناخن: قبل از اینکه برای کاشت ناخن اقدام کنید، در ابتدا طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید تا متناسب با علاقه شما باشد.
 • اندازه ناخن: کوتاه یا بلند بودن ناخن ها تأثیر بسیار زیادی در انجام دادن کارهای روزانه دارد، پس قبل از هر کاری اندازه ای دلخواه را برای ناخن خود در نظر بگیرید.
 • انتخاب ناخن کار: یکی از مهم ترین نکات قبل از کاشت ناخن، انتخاب بهترین ناخن کار است. در ابتدا به ویژگی های مهم یک ناخن کار توجه داشته باشید و سپس بهترین آن را انتخاب نمایید.

ویژگی های بهترین ناخن کار

امروزه مراکز زیبایی بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه کاشت ناخن مشغول به فعالیت هستند. قبل از هر چیز برای انتخاب یک ناخن کار حرفه ای، تحقیقاتی را انجام دهید تا بهترین مرکز را برای کاشت ناخن انتخاب نمایید. برخی از ویژگی های بهترین ناخن کار عبارت است از:

 1. یک ناخن کار حرفه ای باید تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای کاشت ناخن را داشته باشد. در این صورت می توان به حرفه ای بودن ناخن کار پی برد.
 2. این فرد باید تمامی وسایل خود را ضدعفونی کند تا بیماری ها از یک نفر به نفر بعدی منتقل نشود.
 3. وقت شناس باشد و کار تمام مشتری های خود را سر وقت انجام دهد.
 4. تمامی مواد مورد نیاز خود را از برندهای معتبر خریداری کند تا دوام و کیفیت کار بالا باشد.
 5. یک ناخن کار حرفه ای، باید با تجربه باشد و شما بتوانید کارهای قبلی را مشاهده نمایید و از این طریق به کیفیت کار پی ببرید.
 6. یک ناخن کار باید تشخیص دهد که ناخن شما برای کاشت مناسب است یا نه تا بعد از آن با هیچ مشکلی مواجه نشوید.
 7. این فرد باید خوش اخلاق باشد و شما را به طور کامل در انتخاب طرح و رنگ های مناسب راهنمایی کند‌.

معایب کاشت ناخن

امروزه افراد زیادی برای زیبایی ناخن های خود از روش کاشت ناخن استفاده می کنند. علاوه بر جذابیت خاصی که این روش دارد، ممکن است معایبی هم به همراه داشته باشد:

 • کاشت ناخن مانع رسیدن اکسیژن مورد نیاز به بافت زیر ناخن می شود و در این صورت رنگ ناخن عوض می شود.
 • زمانی که ناخن مصنوعی بر روی ناخن یک شخص قرار می گیرد، ممکن است که ریشه از بین برود و شکل ناخن تغییر کند.
 • افرادی که کاشت ناخن انجام می دهند، ممکن است به انواع قارچ و ویروس بر روی ناخن خود مبتلا شوند.
 • از مواد شیمیایی برای چسباندن ناخن مصنوعی استفاده می کنند که استاندارد نیستند و باعث ایجاد حساسیت خواهد شد.
 • یکی دیگر از عوارض کاشت ناخن این است که ناخن ها خط خط می شوند، یا ممکن است که ناخن از لبه آزاد آن فاصله بگیرید.

پس توصیه می شود که قبل از کاشت ناخن به تمامی نکات مهم توجه داشته باشید و تا حد امکان از کاشت ناخن برای مدت زمان طولانی استفاده نکنید.

نکات مراقبتی مهم بعد از کاشت ناخن

 

نکات بعد از کاشت ناخن
نکات بعد از کاشت ناخن – مدلچی

کاشت ناخن، زیبایی و جذابیت زیادی به ناخن ها می بخشد و شما برای این کار باید هزینه هایی را صرف کنید. همچنین نکات مراقبتی بسیار زیادی وجود دارد که بعد از کاشت ناخن باید رعایت شود تا به سلامت ناخن ها آسیب وارد نشود. برخی از این نکات مراقبتی عبارت است از:

 • با ناخن خود کار نکنید: ناخن ها یک وسیله برای کار کردن نیستند، پس در زمان کار از ناخن خود استفاده نکنید. تا حد امکان سعی کنید که کارها را با احتیاط زیاد انجام دهید.
 • از دستکش استفاده کنید: هرچه ناخن از رطوبت دور باشد، نتیجه بهتری دارد. پس در زمان شستشو و نظافت تا حد امکان از دستکش هایی مناسب استفاده نمایید.
 • زیاد با آب کار نکنید: زمانی که ناخن های شما مدت زمان طولانی در معرض آب قرار بگیرد، استحکام و زیبایی خود را بعد از چند وقت از دست می دهد.
 • از حرارت دور باشید: زمانی که ناخن های شما در معرض حرارت قرار داشته باشد، ممکن است که ناخن ها آب شوند.
 • از مرطوب کننده استفاده کنید: استفاده از مرطوب کننده بعد از کاشت ناخن، باعث می شود که لطافت و زیبایی خود را حفظ کنند.
 • برای حذف ناخن از افراد متخصص کمک بگیرید: برای اینکه ناخن شما با هیچ مشکلی مواجه نشود، حذف ناخن یا ترمیم آن را به افراد متخصص در این زمینه واگذار کنید.

هزینه های لازم برای کاشت ناخن

اکثر افرادی که می خواهند کاشت ناخن را انجام دهند، در ابتدا به هزینه های این کار توجه ویژه ای دارند. با توجه به اینکه امروزه مراکز زیبایی بسیار زیادی در زمینه کاشت ناخن وجود دارد، پس هر یک از افراد تعرفه های مخصوص را برای کاشت ناخن در نظر دارند. پس باید توجه داشته باشید که ممکن است قیمت ها در مراکز مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشد.
برای کاشت ناخن از مواد مختلف استفاده می کنند، پس با توجه به مواد مورد نیاز هم هزینه ها متغیر خواهند بود. قبل از اینکه برای کاشت ناخن اقدام کنید، بهترین مراکز را انتخاب نمایید تا کاشت های شما را به بهترین شکل و با مناسب ترین قیمت ها انجام دهد. همچنین به نکات قبل از کاشت ناخن توجه داشته باشید تا شاهد بهترین نتیجه ها باشید‌.

نوشتهٔ پیشین
آموزش کاشت ناخن موقت یا نمازی | نحوه ریمو کردن آن
نوشتهٔ بعدی
مدل کاشت ناخن هلویی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست