ترمیم لمینت ناخن | آموزش مراحل + قیمت

در سال های اخیر انواع روش های مراقبت و ترمیم ناخن پیشرفت خوبی داشته است. لمینت ناخن یکی از این روش ها است که نسبت به روش های دیگر مزیت آن اینست که ترمیم لمینت ناخن راحت تر و به صرفه تر است.
همانطور که مو از کراتین که یک ماده پروتئینی است تشکیل شده و کمبود کراتین باعث آسیب و شکنندگی مو می شود در ناخن ها هم کراتین وجود دارد. کمبود کراتین در ناخن باعث شکنندگی و آسیب پذیری ناخن می شود و ناخن دچار ناهمواری می شود.
همچنین استفاده طولانی مدت از شوینده ها و مواد شیمیایی، سوء تغذیه و عدم آبرسانی به ناخن ها باعث می گردد ناخن ها شکننده، نازک، خشک و ناهموار شوند. در این مواقع راه حل مناسب، استفاده از لمینت ناخن است.
لمینت ناخن به رنگ شفاف و کریستالی است که ناخن را دربرابر شکستن، بردیگی و پوسته شدن محافظت می کند. درعین حال ظاهری زیبا به ناخن می بخشد. در واقع یک نوع کاور ناخن است که علاوه بر ترمیم ناخن حالت طبیعی و زیبایی به ناخن می دهد و استحکام ناخن در برابر شکستگی بیشتر می کند. علاوه بر یکنواختی سطح ناخن درخشش و براقی خاصی به ناخن می دهد.
برخی مشاغل سخت باعث می شوند ناخن ها ضعیف شوند و به راحتی شکسته شوند. با انجام لمینت انگار ناخن شما مهر و موم می شود و از شکستن ناخن جلوگیری می کند.

لمینت ناخن به جای ژلیش یا کاشت ناخن

مزیت لمینت ناخن نسبت به ژلیش ناخن اینست که ژلیش ناخن قابل ترمیم نمی باشد. بعد از 10 الی 15 روز کامل ریمو و مراحل آن مجدد تکرار می شود ولی لمینت وقتی ناخن رشد می کند و بین ریشه ناخن و لمینت فاصله ایجاد می شود قابل ترمیم است.
مزیت لمینت ناخن نسبت به کاشت ناخن اینست که مواد لمینت یک لایه نازک روی ناخن است و سبک و راحت که حالت طبیعی ناخن را حفظ می کند وبه صدف ناخن آسیب نمی زند. ولی مواد کاشت ضخامت زیادی روی ناخن دارند و ممکن است به صدف ناخن آسیب بزند و ناخن از حالت طبیعی خود خارج می شود.

مراحل کلی لمینت ناخن

 

مراحل لمینت ناخن - مدلچی
مراحل لمینت ناخن – مدلچی

مرحله اول: تمیز کردن ناخن و مانیکور و برداشتن کوتیکول های سفت(ناخن های آویزان) با ابزار گوشت گیر
همزمان ماساژ دادن ناخن برای افزایش جریان خون به انگشتان و ازبین بردن ذرات مرده پوست. در واقع با اینکار زیرسازی انجام داده ایم.
مرحله دوم: پوشانیدن ناخن با مایع روغنی که حاوی ویتامین های مخصوص است.
مرحله سوم: پس از اتمام لمینت پوشاندن ناخن با لاک های رنگی و استفاده از تاپ شاین برای خشک شدن سریع لاک و براق شدن آن . بر حسب سلیقه مشتری می توان از لاک ژل روی لمینت استفاده کرد. ولی در زمان ترمیم لمینت ناخن حتماً باید ابتدا لاک ژل پاک شود.

چه زمانی لمینت از ناخن جدا می شود؟

اغلب پس از آسیب به ناخن ظاهر می شود، اما ممکن است دلایل دیگری از جمله قارچ داشته باشد. درمان ممکن است فقط شامل بریدن ناخن جدا شده در حین رشد باشد، یا ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد قارچ یا قطع استفاده از لمینت ناخن داشته باشید. اینجاست که ترمیم لمینت ناخن لازم می شود.
مهمترین نکته در لمینت کردن ناخن هوا گرفتن اطراف ناخن است که باعث بروز قارچ می شود. برای جلوگیری از این حالت باید درنظر بگیرید مواد لمینت دقیقا روی سطح ناخن را بگیرد. نباید مواد به پوست اطراف ناخن بچسبد. دربرخی موارد پس از آسیب به ناخن و یا شکسته شدن یک تکه از ناخن ترمیم لمینت ناخن شکسته لازم می باشد.

آموزش ترمیم لمینت ناخن

با رشد ناخن ها سطح لایه لمینت شده همزمان از انتهای ناخن فاصله می گیرد. در برخی موارد هم قسمتی از ناخن با برخورد به سطح سخت می شکند لذا ترمیم لمینت ناخن لازم است.
چنانچه روی لمینت لاک ژل نباشد و صرفاً ترمیم قسمت رشد کرده ناخن یا شکستگی یک قسمت ناخن باشد نیاز به برداشتن لمینت ناخن نمی باشد و ترمیم جزئی انجام می شود. درغیر اینصورت مراحل ترمیم لمینت ناخن به شرح ذیل می باشد:

  • چنانچه روی لمینت از ژل لاک استفاده شده باشد ابتدا باید ژل لاک از روی ناخن تراشیده شود.
  • از سوهان برقی برای مرتب و صاف کردن سطح ناخن ها استفاده شود و با عقب زن ناخن پوست های زاید کنار ناخن جدا شود.
  • با فرمر ناخن ناخن هایی که شکسته شده را ترمیم کنید.
  • اگر اطراف ناخن پوست خشک، کوتیکول های سفت، یا ناخن های آویزان وجود دارد از ابزار کوتیکول (گوشت گیر) برای خلاص شدن از شر آنها استفاده کنید.
  • با سوهان دستی فرم دور ناخن را درست کنید.
  • پس از پاک کردن مواد از روی ناخن سطح ناخن را تمیز کنید و از محلول ضدقارچ ناخن برای جلوگیری از عفونت و رشد باکتری روی سطح ناخن استفاده کنید.

در این مرحله سطح ناخن تمیز و مرتب شده . از این مرحله به بعد شبیه گذاشتن مواد برای لمینت ناخن است. بطوریکه در ابتدا یک لایه نازک مواد را بدقت روی سطح ناخن با یکم فاصله از ریشه ناخن بزنید و در داخل دستگاه UV قراردهید. سپس با استفاده از مواد لمینت روی ناخن را فرم دهید و مجدد داخل دستگاه UV قرار دهید. معمولاً بین 2 تا 3 لایه براساس نازکی و فرم ناخن استفاده می شود.
مدت زمان قرارگرفته ناخن در دستگاه UV معمولا 60 ثانیه است. دربرخی موارد 120 ثانیه است.
معمولاً بعد از گذاشتن مواد روی ناخن از سوهان برای از بین بردن نوچی رو ناخن استفاده می کنند. و یا تیزی های احتمالی در بالای ناخن ها استفاده کنید.
براساس سلیقه مشتری پس از گذاشتن مواد می توانید از لاک ژل استفاده کنید یا فقط یک لایه تاپ کات(خشک شدن سریع لاک و براق شدن) بزنید.

عوامل موثر در قیمت ترمیم لمینت ناخن

 

قیمت ترمیم لمینت ناخن - مدلچی
قیمت ترمیم لمینت ناخن – مدلچی

قیمت لمینت ناخن متفاوت است. قیمت لمینت روی ناخنی که قبلاً مانیکور شده باشد کمتر از ناخنی است که نیاز به زیرسازی دارد. در ژلیش ناخن امکان اصلاح فرم ناخن و ناهمواری های ناخن وجود ندارد بنابرین قیمت کمتری نسبت به لمینت ناخن دارد. در لمینت امکان انحنا دادن به ناخن های بدفرم و رفع شکستگی های روی ناخن وجود دارد. به نسبت قیمت بالاتری نسبت به ژلیش ناخن دارد. کسانی که کار لمینت ناخن انجام می دهند باید آموزش های لازم از جمله آموزش ترمیم لمینت ناخن را دیده باشند و علم و مهارت اینکار را داشته باشند. مهارت و سرعت ناخن کار هر چی بیشتر باشد قیمت لمینت ناخن و در ادامه قیمت ترمیم لمینت ناخن بالاتر خواهد بود. موادی که برای لمینت استفاده می شود در قیمت آن تاثیر دارد.
قیمت ترمیم لمینت ناخن با لمینت ناخن متفاوت است. در هنگام ترمیم براساس نوع شکستگی ناخن، میزان خرابی ناخن، میزان مواد مصرفی و وقتی که گذاشته می شود متفاوت است. برخی ناخن کار ها با هزینه ای کمتری اینکار را انجام می دهند اما از مواد بی کیفیت استفاده می کنند که باعت بروز قارچ و یا عفونت های پوستی روی ناخن می شود.

سخن آخرترمیم لمینت ناخن

اگر با مطالب گفته شده دربالا وقتی تصمیم به ترمیم لمینت ناخن گرفتید اینکار را به ناخن کار حرفه ای و آموزش دیده بسپارید. همچنین مطمئن شوید مواد لمینتی که استفاده می شود از نوع مرغوب و با کیفیت باشد زیرا یکی از مهمترین و شایعترین مشکلات در ترمیم لمینت ناخن عفونت قارچی در روی ناخن واطراف آن می باشد که براثر استفاده از مواد بی کیفیت و عدم بکارگیری مواد لمینت در روی ناخن می باشد که باعث هوا گرفتن ناخن می شود. همچنین زمان مراجعه به ناخن کار برای ترمیم لمنیت ناخن خیلی مهم است.

نوشتهٔ پیشین
بهترین ناخن کار در قم | قیمت کاشت ناخن در قم
نوشتهٔ بعدی
گرفتن وضو جبیره برای کاشت ناخن + احکام شرعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست