معرفی وسایل کاشت ناخن + راهنمای خرید

کاشت ناخن یکی از مشاغل پرطرفدار در دنیای امروزی میان خانم ها به شمار می رود. بی شک معرفی وسایل کاشت ناخن به همراه لیست قیمت و راهنمای خرید آنها، می تواند به علاقه مندان کمک شایانی کرده باشد. اگر شما هم به کاشت ناخن علاقه دارید و نمی دانید که چگونه لوازم مورد نیاز را خریداران کنید، پیشنهاد می کنیم تا پایان همراه ما باشید.

چرا مانیکور و پدیکور لازم است؟

وسایل کاشت ناخن
معرفی پادیکور و مانیکور

مراقبت و تمیز نگه داشتن ناخن های دست و پا همچنین زیباسازی آنها همانند دندان، لازم و ضروری است. ناخن های دست و پا به دلیل اینکه نبست به سایر اعضاء بیشتر در معرض آسیب و جمع شدن آلودگی روی سطح ناخن و زیر آن هستند، آسیب پذیرتر و منبع میکروب هستند. لذا مانیکور و پدیکور دوره ای ناخن ها کمک زیادی در لایه برداری و ازبین بردن عفونت های قارچی ناخن می کند. همچنین از آسیب پذیری و شکنندگی ناخن ها جلوگیری می کند.
پس از مانیکور و پدیکور ناخن، احساس تازگی و طراوت در ناخن ها ایجاد می شود. اما نکته ای که در اینجا مورد بحث قرار می گیرد این است که زیبایی و فرم دهی به ناخن ها از چه طریقی انجام می شود؟
در مواردی که ناخن طبیعی شکل و فرم مناسبی ندارد و شکنندگی زیادی دارد، باعث می شود اندازه و شکل آنها نامنظم شود. با ژلیش یا کاشت ناخن متناسب با انگشتان دست، می توان جلوه و زیبایی خاصی را برای انگشتانتان ایجاد کنید.

آشنایی با وسایل کاشت ناخن

پودر کاشت، بافر، براش مخصوص کاشت ناخن، بیس کات، پاک کننده ناخن، پرایمر ، پین کاتر، تاپ کات یا تاپ شاین ، چسب ناخن حرفه ای، دستگاه لامپUV ، دستگاه لامپ LED و دستگاه ترکیبی UV-LED از لامپ های UV و LED، دورگیر ناخن، سوهان برقی ناخن، سوهان دستی، محلول ضد قارچ ناخن، عقب زن ناخن، فرمر و تیپ ناخن، قلم کاشت، قیچی ناخن، کلینزر، گوشت گیر یا نیپر، لاک ناخن، لاین اوت، همگی از جمله وسایل کاشت ناخن به شمار می آیند. در ادامه به معرفی هر کدام از این وسایل خواهیم پرداخت.

معرفی مهمترین ابزار کاشت ناخن و راهنمای خرید

معرفی وسایل کاشت ناخن
معرفی وسایل کاشت ناخن

علاوه بر معرفی لوازم مورد نیاز برای کاشت ناخن، قیمت و راهنمای خرید این ابزار اهمیت جدی برای شما خواهد داشت. این ابزار عبارتند از:

دستگاه لاک خشک کن

لاک ژل یا ژلیش به دلیل دارا بودن مواد خاص و دوام بالا، به طور طبیعی خشک نمی شود. لذا برای خشک شدن آنها از لامپ مجهز به نور فرابنفش استفاده می شود که اینکار با استفاده از دستگاه لاک خشک کن UV انجام پذیر است. با تجهیز دستگاه UV، از لامپ های LED در ساخت آنها استفاده شد که دوام و کیفیت بهتری دارند.
دستگاه جدید لاک خشک با ترکیب UV-LED تنوع زیادی در بازار دارد. کاربرد لامپ‌ها در این محصول به‌گونه‌ای است که زمانی‌ که ژلی که جهت کاشت بوده را روی سطح ناخن قرار می‌دهند، اشعه‌های این لامپ این ژل را سفت می‌کند. مواردی که در خرید دستگاه مدنظر بگیرید:

 • تایمر خودکار – خاموش شدن خودکار یا پایین آمدن قدرت دستگاه از سوختن ژل روی ناخن جلوگیری می کند.
 • تعداد لامپ های داخل دستگاه – برای استفاده تخصصی تر، دستگاه 24 وات با 15 عددلامپ پیشنهاد می گردد.
 • نوع لامپ: لامپ ترکیبی UV – LED
 • توانایی خشک کردن انواع ژل
 • صفحه نمایش خودکار
 • دارا بودن حالت LOW HEAT برای ژل بیلدر
 • سینی کف با قابلیت جدا شدن وفضای کافی برای خشک شدن همزمان انگشت های یک دست

پرایمر کاشت ناخن

پرایمر جهت آماده سازی سطح ناخن قبل از کاشت استفاده می شود. در خرید پرایمر موارد زیر را درنظر بگیرید:

 1. چسبندگی بیشتر، عمر کاشت بیشتر
 2. ترکیبات استفاده شده درآن قدرت پاک کردن تمام چربی ها از روی ناخن را داشته باشند.

ضد قارچ ناخن

یک محلول ضد عفونی کننده قوی جهت جلوگیری از آسیب دیدن صدف ناخن ها در مراحل مختلف کاشت ناخن، محلول ضد قارچ می باشد. در خرید ضدقارچ موارد زیر را درنظر بگیرید:

 • قابلیت از بین بردن چربی های روی ناخن و جلوگیری از رویش قارچ زیر ناخن کاشت را داشته باشد.
 • جلوگیری از بلندشدن مواد کاشت از روی ناخن و کمک به تاثیر چسبندگی و دوام بیشتر پرایمر روی ناخن
 • مستحکم کردن مواد کاشت ناخن

پین کاتر Smile-cut

پین کاتر Smile-Cut یکی از ابزار های کاشت ناخن است که بیشتر برای فرنچ ناخن استفاده می شود. فرنچ از دیدگاه ما یک خط سفید هلالی بالای ناخن با رنگ بیس هلویی یا کرم روشن است. ولی امروزه فرنچ با طرح های غیرهلالی که روی رنگ های ملایم بیس قرارمی گیرند، طرح های جذاب و زیبایی را به ناخن می دهند. لذا ابزار فرنچ به شما امکان طراحی حرفه ای و حساس را می دهد. این ابزار دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی است. برای ناخن کارانی که کاشت انجام می دهند ابزار پرکاربردی است.

تاپ کات یا تاپ شاین

لاک تاپ کات بلافاصله بعد از لاک زدن برای خشک شدن سریع لاک و براق شدن آن استفاده می شود. ژل تاپ شاین وقتی کاشت از نوع میکس ژله ای و پودری است، بعد از مراحل کاشت یک لایه روی ناخن زده می شود. بسیار محکم است و حالت ژلی که به ناخن می دهد، آن را براق تر وزیباتر می کند.

سوهان برقی

سوهان برقی یکی از ابزار اصلی در کاشت ناخن است که مدت زمان خیلی کمتری از سوهان دستی برای مرتب کردن و صاف کردن ناهمواری های سطح ناخن ها می برد. در خرید سوهان برقی باید دقت کنید برای چه مصرفی می خواهید این محصول را تهیه نمایید. برای مصرف خانگی، یا حرفه ای، دارای سری و سمباده های مختلف برای استفاده در سالن زیبایی و ناخن کاران حرفه ای دارد.

عقب زن ناخن

این ابزار دارای یک لبه تیز است که پوست های زاید را جدا می کند و باعث می شود زمانیکه مواد روی ناخن گذاشته می شود به ریشه ناخن برسد. در هنگام خرید عقب زن به کیفیت آن دقت کنید. کیفیت پایین باعث کند شدن سرعت و تعویض زودهنگام آن می شود.

تیپ ناخن

قالب های سفید و بی رنگ هستند که معمولاً جنس پلاستیک دارند. شباهت زیادی به ناخن مصنوعی دارند با این تفاوت که ناخن مصنوعی روی کل ناخن استفاده می شود. ولی تیپ فقط در لبه آزاد ناخن استفاده می شود.

فرمر ناخن

برای کاشت ناخن، بدون نیاز به استفاده از تیپ استفاده می شود. فرمر را اگر برای سالن می خواهید استفاده کنید بهتر است نوع فلزی آن را تهیه نمایید که قابلیت استفاده مجدد داشته باشد. به راحتی روی ناخن نصب می شود. از فرمر برای ترمیم ناخن شکسته نیز استفاده می شود. درجه های روی آن تقارن ناخن را موقع کاشت حفظ می کند. این فرمر ها می تواند جایگزینی خوبی برای تیپ باشد. ناخنکار حرفه ای برای خرید این محصول باید موارد زیر را درنظر بگیرد:

 • چسبندگی مناسب
 • فرمر آلومینومی برای استفاده سالنی مناسب است
 • کیفیت و طرح خوب فرمر

کلینزر کاشت ناخن

محلول از بین برنده چربی و آلودگی روی ناخن قبل از ژلیش و رفع چسبندگی بد از لاک ژل استفاده می شود.

لاین اوت

محلول ترمیم خط کاشت بر روی ناخن. با ترکیب موادی که قبلا به ناخن زده شده خط ایجاد شده را از بین می برد. همچنین دارای فرمول ضد زردی است.

بافر ناخن

بافر ناخن عملکرد سوهان ناخن را دارد ولی سخت تر و با کارائی بیشتر. همچنین برای رفع ناهمواری های سطح ناخن کاربرد دارد. سختی بافر یکی از مزایای آنست زیرا سطحی صاف و یکدست برای چسبیدن لاک به سطح ناخن ایجاد می کند. با ازبین بردن چربی روی ناخن کمک به رشد سریع ناخن می کند. شدت زیاد این ابزار می تواند به نازک شدن ناخن ها منجر شود، بنابراین تا آنجا که می توانید ملایم انجام دهید و از قسمت ظریف تر ابزار استفاده کنید. زیاد استفاده کردن از این ابزار می تواند مضر باشد. بهتر است ماهی یکبار استفاده کنید.

نیپر کوتیکول (گوشت گیر)

هنگامی که پوست خشک، کوتیکول های سفت، یا ناخن های آویزان دارید، این ابزار به خلاص شدن از شر آنها به شما کمک می کند.
طراحی این ابزار مثل انبر فلزی است. تیغه اریب در این انبر لایه نازک اطراف ناخن را جدا می کند و باعث کشیده تر دیده شدن ناخن می شود. در خرید این ابزار دقت کنید جنس آن از فولاد ضدزنگ، تیغه تیز و صیقل خورده داشته باشد. این خصوصیات برای راحت در دست گرفتن در نظر گرفته شده است.

فیلر ناخن

لبه های ناهموار ناخن ها را به راحتی با کمک فیلر ناخن می توان صاف کرد. این ابزار به شما کمک می کند تا فرم مناسب ناخن های خود را داشته باشید و همچنین لبه ها را صاف تر کنید. اگر چه انواع مختلفی از ابزارها وجود دارد، پرکننده فلزی بیشترین استفاده را دارد. اما اگر پوست حساسی دارید می توانید از سنباده ها استفاده کنید. این انواع به مراتب ملایم تر هستند.
هنگامی که می خواهید از فیلر استفاده کنید، اولین چیزی که باید مطمئن شوید این است که ناخن های شما خیس نباشد. از یک گوشه ناخن خود شروع کنید و به آرامی از یک سمت به سمت دیگر حرکت دهید تا سوهان بکشید.

سخن آخر

در این مقاله به معرفی وسایل کاشت ناخن و راهنمای خرید این وسایل پرداختیم. شما می توانید با در ارتباط بودن با مجموعه مدلچی، ضمن آشنایی با خدمات کاشت ناخن، با قمت مناسبی بهترین مارک وسایل مورد نیازتان را خریداری کنید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین روش کاشت ناخن چیست؟ + راهنمای انتخاب + آموزش
نوشتهٔ بعدی
کاشت ناخن اسپرت سال 2022 – شیک و جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست