آموزش ریموو کاور ناخن + هزینه

کاور ناخن، یکی از تکنیک‌های بسیار جذاب برای آراستن ناخن‌هاست و توانسته طرفداران بسیاری در میان بانوان پیدا کند. این روش، با کاشت ناخن اندک تفاوت‌هایی دارد اما به طور کلی، تکنیک کاشت هر دو تا حدی یکسان می‌باشد. برای مثال از نظر ظرافت باید گفت کاور در مقایسه با کاشت، بسیار ظریف‌تر و نازک‌تر است. امروزه سالن‌های زیبایی بسیاری خدمات کاشت و کاور ناخن را انجام می‌دهند بنابراین اگر به زیبایی ناخن‌های خود علاقه دارید می‌توانید با مراجعه به سالن زیبایی، کاور ناخن را انجام دهید. شما می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید، اقدم به ریموو کاور ناخن خود کنید. برای این کار می‌توانید به آرایشگاه مراجعه کنید یا با کمی دقت، این کار را در منزل انجام دهید.
کاور ناخن، که با نام لمینت ناخن نیز شناخته می‌شود یکی از روش‌های کاشت ناخن است که بر روی ناخن‌های طبیعی انجام می‌گیرد. در این روش، ناخن‌ها توسط موادی نظیر ژل یا پودر، پوشش داده می‌شوند تا به این ترتیب، مقاومت و استحکام آنها افزایش پیدا کند. برخلاف کاشت، در این روش از تیپ یا فرمر استفاده نمی‌شود و اندازه کاشت، کاملا به اندازه قد ناخن‌های طبیعی خواهد بود.
آنچه سبب محبوبیت کاور ناخن در میان بانوان شده را باید زیبایی طبیعی و ایجاد ظاهر یکدست به ناخن‌ها دانست. عده‌ای از بانوان به دلایل مختلف دارای ناخن‌هایی شکننده و آسیب‌پذیر هستند بنابراین از این روش برای افزایش مقاومت ناخن‌های خود استفاده می‌کنند. برخی دیگر از بانوان نیز به ظاهر نه چندان طبیعی کاشت علاقه‌ای ندارند و تمایل دارند زیبایی طبیعی ناخن‌های خود را حفظ کنند که کاور ناخن، بهترین گزینه برای این کار محسوب می‌شود.
اگر پس از مدتی، تمایل دارید کاور را از روی ناخن‌های خود ریموو کنید می‌توانید به سالن زیبایی مراجعه کنید؛ اما شما می‌توانید این کار را در منزل و با صرف زمان کوتاهی انجام دهید.

آموزش ریموو کاور ناخن با 2 روش ساده

 

روش ریموو کاور ناخن - مدلچی
روش ریموو کاور ناخن – مدلچی

 

برداشتن کاور ناخن نیازمند مراجعه به ناخن‌کار در یک سالن زیبایی است اما اگر تمایل ندارید برای این کار هزینه‌ای بپردازید باید گفت به راحتی می‌توانید این کار را در منزل انجام دهید و برداشتن آن نیاز به تخصص چندانی ندارد.
پیش از ریموو کردن کاور ناخن، ابتدا ناخن‌های خود را کاملا کوتاه کرده و با استفاده از یک سوهان، ضخامت کاور را کمتر کنید. توجه کنید که سوهان‌کشی باید بدون کوچکترین فشار انجام گیرد. از آنجایی که در روند کاشت ناخن، ناخن‌ها چندین بار سوهان‌کشی و نازک می‌شوند طبیعتا ضعیف و شکننده خواهند شد بنابراین توجه کنید در این مرحله به بافت ناخن، هیچگونه آسیبی وارد نشود.
ریموو کاور را می‌توانید به 2 روش ساده انجام دهید که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

روش اول برداشتن کاور ناخن

این روش، یک روش بسیار ساده و کم‌هزینه است که برای انجام آن ابتدا باید ابزارهای زیر را فراهم کنید:

 • سوهان ناخن یا بافر
 • پاک‌کننده ژل یا استون
 • فویل
 • پنبه
 • کاردک مانیکور

در ابتدا چندین تکه پنبه را به طور کامل آغشته به استون یا پاک‌کننده لاک ژل کنید و هر تکه را روی یکی از ناخن‌های خود قرار دهید. فویل آلومینیومی را به تکه‌های کوچک ببرید و هریک را به دور یکی از ناخن‌های خود بپیچید. این کار از خشک شدن استون و پنبه جلوگیری می‌کند. توجه کنید که این کار باید با سرعت بیشتری انچام شود استون خشک نشود. پس از این مرحله، مجددا چند تکه پنبه را به استون آغشته کنید و برای نرم شدن لاک ژل، آن‌ها را به مدت 15 دقیقه روی فویل‌ها قرار دهید. پس از گذشت این زمان، ناخن‌ها را تست کنید. اگر کاور هنوز نرم نشده بود، اجازه بدهید زمان بیشتری درون فویل قرار بگیرد. توجه کنید با برداشتن فویل، کاور ناخن نیز باید از ناخن جدا شود. می‌توانید از کاردک مانیتور برای جداسازی راحت‌تر کاور استفاده کنید. در آخر روی ناخن‌ها را سوهان بکشید. از آنجایی استفاده از استون سبب خشکی پوست اطراف ناخن‌ها و نوک انگشتان می‌گردد حتما در انتهای کار از کرم مرطوب‌کننده مناسب برای نرم کردن اطراف ناخن‌ها استفاده کنید.

روش دوم ریموو کاور ناخن

این روش نیز، همانند روش قبلی بسیار ساده‌ است و در زمان بسیار کوتاهی قابل اجراست. برای این کار به ابزارهای زیر احتیاج دارید:

 • استون
 • آب گرم
 • موچین
 • خلال دندان
 • کاسه
 • ژل

با استفاده از خلال دندان، لبه کاور را جدا کرده تا فاصله‌ای بین ناخن و کاور ایجاد شود. تا حد ممکن این فاصله را افزایش دهید. درون یک کاسه، استون ریخته و کاسه را درون یک کاسه دیگر که حاوی آب گرم است قرار دهید تا استون گرم شود. اطراف ناخن‌ها را با ژل بپوشانید و ناخن‌های خود را به مدت نیم ساعت تا 40 دقیقه درون کاسه حاوی استون قرار دهید. پس از گذشت این زمان، کاور را چک کنید اگر کاور ناخن نرم شده باشد به راحتی می‌توانید آن را با موچین جدا کنید.

هزینه ریموو کاور ناخن چقدر است؟

 

هزینه ریموو کاور ناخن - مدلچی
هزینه ریموو کاور ناخن – مدلچی

 

برداشتن کاور ناخن، هزینه چندان زیادی ندارد و شما در صورتی که تمایل به انجام این کار در منزل نداشته باشید به راحتی می‌توانید با مراجعه به سالن زیبایی، از ناخن‌کار بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد. با این حال اگر از نظر زمان و هزینه با محدودیت روبه‌رو هستید، با روش‌های عنوان شده در این مطلب می‌توانید این کار را به سادگی در منزل انجام دهید. شما با کمی تمرین و تکرار می‌توانید به این کار مسلط شوید و دیگر نیازی به مراجعه به سالن‌های زیبایی نداشته باشید.

کلام آخر

کاور ناخن، یکی از تکنیک‌های بسیار رایج کاشت ناخن در میان بانوان است که از مزایای آن می‌توان به جلوه نهایی طبیعی و زیبایی آن شاره کرد. برای آن دسته از خانم‌هایی که ناخن‌هایی نازیبا و شکننده دارند این روش یک روش بسیار کارامد به شمار می‌رود. همچنین افرادی که دارای ناخن‌هایی سالم و بلند هستند می‌توانند از کاور ناخن برای افزایش مقاومت و استحکام ناخن‌های طبیعی خود استفاده کنند. در این مقاله، 2 روش بسیار ساده و آسان برای آموزش ریموو کاور ناخن را به شما گفتیم تا این کار را بدون صرف زمان و هزینه در منزل خود انجام دهید.

نوشتهٔ پیشین
مدل کاشت ناخن فرنچ + مدل های شیک و جذاب سال 2022
نوشتهٔ بعدی
حکم شرعی لمینت ناخن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست