کاشت دیپینگ ناخن چیست؟

کاشت ناخن یکی از روش های زیبایی ناخن بوده که بسیار مورد علاقه بانوان بوده و کاشت دیپینگ ناخن از جمله روش های کاشت است. امروزه بسیاری از بانوان حداقل یک بار تجربه کاشت ناخن را داشته و از آن برای زیبایی بیشتر ناخن و دستان خود استفاده کرده اند. کاشت ناخن سبب زیباتر شدن ناخن شده و از جمله روش های بی خطر برای زیبایی دستان به شمار می رود. در کاشت ناخن به روش دیپینگ پودر و پرایمر مورد استفاده قرار گرفته و خبری از ژل و لیکویید در آن نیست. روش دیپینگ برای کسانی که حساسیت دارند و قادر نیستند از روش های دیگر کاشت استفاده کنند بسیار مناسب خواهد بود. بانوان باردار نیز به علت کم خطر تر بودن کاشت ناخن به روش دیپینگ می توانند از این شیوه برای زیبایی ناخن های خود بهره ببرند.

کاشت دیپینگ ناخن چیست؟

کاشت ناخن با زیباتر کردن ناخن ظاهری زیباتر به دست های شما می دهد. روش های مختلفی برای کاشت ناخن وجود داشته که یکی از بهترین آن ها کاشت با روش دیپینگ است. این شیوه کاشت ناخن، در ظاهر ممکن است تفاوتی با دیگر روش های کاشت نداشته باشد؛ اما باید بدانید نحوه کاشت ناخن در دیپینگ کمی متفاوت تر است. افرادی که حساسیت داشته و نمی توانند با روش های دیگر کاشت اقدام به کاشت ناخن های خود کنند، می توانند از این دیپینگ استفاده نمایند. در این روش از پرایمر استفاده شده و برخلاف دیگر روش ها موادی مثل لیکویید در فرایند کاشت دخیل نیستند.

مزایای کاشت ناخن با روش دیپینگ

روش های مختلفی برای کاشت ناخن وجود دارد. دیپینگ ناخن از جمله روش های کم خطر برای زیبا نمودن ناخن ها است. این روش مناسب تمام سلیقه ها می تواند باشد. کاشت ناخن از طریق روش دیپینگ همراه با مزایایی است که به در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • اگر ظرافت دست ها برایتان مهم است استفاده از روش دیپینگ برای کاشت بهترین گزینه است. کاشت با روش دیپینگ از جمله کاشت های ظریف و سبک به شمار می رود.
 • بانوان باردار و افرادی که آلرژی دارند می توانند از روش دیپینگ برای کاشت ناخن های خود استفاده کنند. عدم استفاده از لیکویید در این روش از خطرات احتمالی کاشت ناخن برای بانوان باردار و حساس می کاهد.
 • کاشت ناخن با روش دیپینگ باعث تمیزی و زیباتر به نظر رسیدن ناخن های شما می شود.
 • ایجاد فرم دلخواه برای ناخن از دیگر مزایا کاشت ناخن به روش دیپینگ است.
 • با انجام کاشت دیپینگ برای ناخن در وقتتان صرفه جویی شده و نیازی به آرایش روزانه ناخن های خود نخواهید داشت.

 

کاشت دیپینگ ناخن

آموزش کاشت ناخن با روش دیپینگ

روش دیپینگ کاشت ناخن شیوه ای تقریبا ساده و بدون پیچیدگی است؛ اما رعایت برخی نکات و دقت حین کاشت بسیار مهم بوده و باید به آن توجه شود تا سلامت و زیبایی ناخن ها حفظ شده و از بروز برخی مشکلات جلوگیری شود. در ادامه به آموزش و مراحل دیپینگ ناخن می پردازیم:

 • از جمله مراحل مهم دیپینگ، تمیز کردن ناخن ها است. در این مرحله باید ناخن ها را از هرگونه آلودگی تمیز کنید‌. لبه های ناخن را تمیز کرده و موادی مانند لاک ناخن را از روی آن پاک کنید. بخش های اضافه ناخن ها نیز باید جدا شوند. این مرحله بسیار مهم بوده و سلامت ناخن را می تواند تحت تأثیر قرار دهد. وجود آلودگی روی ناخن ها می تواند سبب ایجاد مشکلاتی برای ناخن ها شود.
 • سوهان کشی ناخن قدم بعدی برای کاشت است. در سوهان کشی نباید افراط شود؛ زیرا ممکن است سبب ایجاد برخی مشکلات مانند رشد قارچ ها گردد.
 • بانوان مختلف ممکن است سایز های متفاوتی را برای ناخن های خود در نظر داشته باشند. انتخاب سایز مناسب ناخن و فرم دلخواه در این مرحله باید انجام گیرد. در این مرحله بر روی ناخن ها ضد قارچ هم می زنیم.
 • یک لایه پرایمر بر روی ناخن ها زده و آن را به صورت عمودی و یکباره در پودر فرو می بریم. این کار را تا رسیدن به حجم دلخواه خود می توانید تکرار کنید.
 • مرحله پایانی مرحله ظریف کاری است. با استفاده از کاتر فرم دلخواه خود را در آورید. می توانید از سوهان استفاده کرده و لبه های ناخن که تیز هستند را از بین ببرید.

برخی از معایب کاشت ناخن از طریق دیپینگ

زیباسازی ناخن برای خانم ها بسیار مهم بوده و به همین دلیل وقت و هزینه خود را صرف آن می کنند. زیبا شدن ناخن ها از طریق کاشت ناخن امکان پذیر بوده و بسیاری از افراد با انجام این روش سعی در زیبا و جذاب تر به نظر رسیدن ناخن و دست های خود دارند. روش های کاشت متفاوت بوده و هر کدام معایب و مزایای خاص خود را دارند؛ افراد مختلف نیز با توجه به نیاز یا تمایل خود از روش های مختلف کاشت استفاده می کنند. کاشت از طریق دیپینگ فوایدی داشته که در بالا به آن ها اشاره شد، اما این شیوه می تواند معایبی هم به همراه داشته باشد:

 1. راحت کندن و برداشتن آن از روی ناخن ها ممکن است مشکل باشد.
 2. استفاده بیش از حد از این روش برای کاشت ناخن می تواند باعث آسیب رسیدن به صدف ناخن شود.
 3. عدم استفاده به اندازه و درست از پودر می تواند سبب ضخیم شدن کاشت ناخن شود.

جمع بندی

روش های مختلفی برای کاشت ناخن وجود دارد. در این مقاله به کاشت دیپینگ ناخن چیست پرداختیم و از مزایا و معایب آن گفتیم. بسیاری از بانوان میل و رغبت زیادی به کاشت ناخن دارند. بانوان همواره به دنبال روش هایی برای زیباتر به نظر رسیدن هستند. زیبایی ناخن ها نیز از جمله موارد مهم برای بسیاری از بانوان است. کاشت ناخن با روش دیپینگ برای بانوان باردار و افرادی که حساسیت دارند می تواند مناسب باشد؛ اما باید دقت شود که از این روش بیش از اندازه استفاده نگردد. مراحل انجام دیپینگ باید با دقت انجام شود. البته کاشت ناخن پیچیدگی خاصی نداشته؛ اما باید با دقت زیاد صورت بگیرد. ضمنا به عنوان نکته پایانی این را بدانید که احتمال ابتلا به برخی بیماری ها و مشکلات ناخن وجود داشته و حین کاشت باید به مسائل بهداشتی توجه کرد.

نوشتهٔ پیشین
برچسب ناخن طرح پاییزی 2022
نوشتهٔ بعدی
طرح ناخن کریسمس شاد و جذاب ویژه سال ۲۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست