کاشت ناخن چقدر زمان میبرد؟ | نکات مهم ترمیم ناخن

کاشت ناخن امروزه به یکی از روش‌های پرطرفدار برای افزایش زیبایی دستان و انگشتان بانوان تبدیل شده است. تمامی افرادی که به زیبایی ناخن‌های خود علاقه دارند و یا به دلایل ژنتیکی دارای ناخن‌هایی ناهموار و نازیبا هستند می‌توانند اقدام به کاشت ناخن کرده و به مدت طولانی دارای ناخن‌هایی زیبا باشند. کاشت ناخن یک پروسه نسبتا زمان‌بر است و بسته به نوع کاشت و طراحی ناخن مورد نظر شما ممکن است زمان طولانی‌تری طول بکشد. اگر قصد کاشت ناخن دارید و نمی‌دانید کاشت ناخن چقدر زمان میبرد؟ توصیه می‌کنیم در ادامه این متن همراه ما باشید.

کاشت ناخن و نکات مهم در مورد ترمیم ناخن

نکات مهم کاشت و ترمیم ناخن - مدلچی
نکات مهم کاشت و ترمیم ناخن – مدلچی

کاشت ناخن به شکل چشمگیری در میان دختران نوجوان تا بانوان مسن مورد استقبال قرار گرفته است. تمامی کسانی که به زیبایی دست و پای خود اهمیت می‌دهند و به نوعی با مشکلاتی نظیر جویدن ناخن، مشکلات ژنتیکی و… درگیر هستند می‌توانند از این روش استفاده کرده و تا مدتی، ناخن‌هایی لاک‌زده، آراسته و زیبا داشته باشند.
کاشت و ترمیم ناخن یک پروسه حساس است و باید توسط افراد متخصص و متبحر در این زمینه انجام گیرد. در صورتی که این کار را به افراد نابلد بسپارید باید آماده بروز مشکلاتی نظیر انواع قارچ پوستی، اگزما، آسیب بافت ناخن و… باشید. در ادامه نکاتی در مورد کاشت ناخن و ترمیم آن را به شما گوشزد می‌کنیم.
در ابتدا باید گفت روش‌های مختلفی برای کاشت ناخن وجود دارد که عبارتند از:

  • ناخن قالبی
  • کاشت پودری
  • کاشت ژله‌ای

کاشت ناخن به روش قالبی را باید یکی از بدترین روش‌ها دانست. در این روش، مواد کاشت بر روی تیپ یا ناخن مصنوعی قرار می‌گیرد. روی ناخن طبیعی توسط محلول ضد قارچ پوشانده می‌شود و سپس ناخن مصنوعی که حاوی مواد کاشت است بر روی ناخن‌های طبیعی شما قرار داده می‌شود. در این نوع روش کاشت، هیچگونه سوهان‌کشی انجام نمی‌گیرد و ناخن‌ها پس از مدت کوتاهی هوا خواهند گرفت.
کاشت ناخن به روش پودری یکی از روش‌های بسیار رایج و متداول است که در بسیاری از سالن‌های زیبایی انجام می‌گیرد. در این روش، ابتدا یک تیپ یا همان ناخن مصنوعی روی ناخن‌های طبیعی چسبانده می‌شود و سپس به اندازه مورد نظر شما کات می‌گردد. روی این تیپ از محلول ضد قارچ استفاده شده و مواد کاشت به آرامی بر روی آن قرار می‌گیرد. پس از اتمام کار، باید سطح ناخن به کمک سوهان، کاملا صاف و هموار شود. اگر فرد کم‌حوصله‌ای هستید این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم چرا که این روش به زمان زیادی نیاز دارد.
کاشت ژله‌ای نیز یکی از روش‌های پرطرفدار در میان بانوان است و مواد کاشت ژل به صورت آماده قابل خریداری است. در این روش، ابتدا سطح ناخن توسط محلول ضد قارچ پوشانده شده و سپس مواد کاشت ژل بر روی ناخن‌های طبیعی قرار می‌گیرد. در کاشت ژل نیاز است تا برای خشک کردن مواد کاشت از دستگاه UV استفاده کرد.
هریک از روش‌های کاشت ناخن دارای مزایا و معایب منحصر به فرد و هریک دارای قیمت متفاوتی هستند. اگر قصد کاشت ناخن را دارید توصیه می‌کنیم حتما با یک ناخن‌کار حرفه‌ای در مورد روش کاشت مناسب خود صحبت کنید و مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.

ترمیم و کاشت ناخن چقدر زمان میبرد؟

در مقایسه با کاشت ژله‌ای و قالبی، کاشت پودری دارای ماندگاری، دوام و استحکام بسیار بیشتری است و در طولانی‌مدت به ندرت دچار هواگرفتگی و شکستگی می‌شود. ضمن اینکه بسیار ظریف و زیباست و ظاهر بسیار آراسته‌ای به ناخن‌های شما خواهد داد. این دلایل سبب شده تا بسیاری از آرایشگاه‌ها این روش را به مشتریان خود پیشنهاد دهند.
کاشت پودری همچنین بیشترین سازگاری را با آب و هوای ایران دارد و از نظر هزینه نیز قیمت پایین‌تری در مقایسه با کاشت ژلی دارد بنابراین اگر بودجه متوسطی دارید این روش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
کاشت ژل نیز دارای مزایای بسیاری از جمله ظرافت و ضخامت کمتری در مقایسه با کاشت پودری است و از کاشت پودری واقعی‌تر به نظر می‌رسد. با این حال در مقایسه با کاشت پودری، قیمت بالاتری دارد.
در مورد مدت زمان مورد نیاز برای کاشت ناخن باید گفت زمان انجام این کار به 2 عامل روش کاشت و سرعت و مهارت ناخن‌کار شما بستگی دارد و به طور دقیق نمی‌توان زمانی برای آن مشخص کرد. با این حال می‌توان گفت زمان کاشت ناخن بین 1.5 تا 3 ساعت متغیر خواهد بود.
تفاوتی ندارد که کدام روش را برای کاشت انتخاب می‌کنید. پس از مدتی که ناخن‌های طبیعی شروع به رشد می‌کنند، مواد کاشت نیز از سطح ناخن بالاتر می‌رود و ظاهری نازیبا به ناخن‌های طبیعی می‌دهند. در این زمان نیاز است تا اقدام به ترمیم ناخن‌های خود کنید. لازم به ذکر است که این کار باید توسط ناخن‌کار انجام گیرد و خودتان در منزل نمی‌توانید این کار را انجام دهید. مدت زمان ترمیم ناخن در مقایسه با کاشت کمتر است و چیزی در حدود 1 ساعت طول خواهد کشید.
در صورتی که از ناخن‌کار خود رضایت دارید و با توجه به میزان رشد ناخن‌های طبیعی خود بهتر است هر 3 هفته اقدام به ترمیم ناخن‌های خود کنید.

قیمت کاشت ناخن و ترمیم ناخن

قیمت کاشت ناخن - مدلچی
قیمت کاشت ناخن – مدلچی

قیمت خدمات کاشت ناخن در سالن‌های زیبایی به چند عامل بستگی دارد. در وهله اول نوع کاشت ناخن بر روی قیمت نهایی کار تاثیر خواهد داشت. علاوه بر این، مواردی نظیر کیفیت مواد کاشت، میزان مهارت ناخن‌کار، منطقه‌ای که سالن در آن قرار دارد و طراحی ناخن نیز همگی از عوامل افزایش قیمت کاشت ناخن هستند. برای مثال، قیمت کاشت ژل در مقایسه با کاشت پودری بیشتر است و هزینه طراحی نیز به صورت جداگانه از مشتری دریافت خواهد شد.
قیمت ترمیم ناخن نیز به چند عامل بستگی دارد. برای مثال، قیمت ترمیم ناخن شکسته با قیمت ناخنی که به صورت طبیعی بلند شده است قطعا تفاوت دارد. همچنین موادی که برای ترمیم مورد استفاده قرار می‌گیرد بر روی قیمت ترمیم تاثیر خواهد داشت. باید در نظر داشته باشید ترمیم ناخن‌هایی که دچار هواگرفتگی شده‌اند نیز کمی زمان‌بر است که می‌تواند روی قیمت ترمیم تاثیر داشته باشد.
بسیاری از بانوان علاقمند به زیبایی برای آراستگی دستان خود به سالن‌های زیبایی مراجعه کرده و اقدام به کاشت ناخن می‌نمایند. در صورتی که از کاشت خود رضایت دارید بهتر است هر 21 روز برای ترمیم ناخن خود وقت بگیرید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کاشت ناخن اصولی و ترمیم آن این است که ناخن‌ها علاوه بر زیبایی، دارای مقاومت و استحکام زیادی هستند بنابراین بهتر است برای این کار حتما به یک سالن معتبر مراجعه نمایید.

نوشتهٔ پیشین
گرفتن وضو جبیره برای کاشت ناخن + احکام شرعی
نوشتهٔ بعدی
بهترین ناخن کار در کرج | قیمت کاشت ناخن کرج | مدلچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست