روش صحیح سوهان کشیدن ناخن

روش صحیح سوهان کشیدن ناخن یکی از مواردی است که موجب زیبایی ناخن‌ های دست خواهد شد. شما عزیران برای سوهان کشی ناخن های خود، با استفاده از روش های ساده و طی چند مرحله می توانید ناخن های خود را زیبا و جذاب کنید. برای آشنایی را روش درست سوهان کشی، در ادامه با ما باشید.

فواید سوهان کشیدن ناخن

امروزه اکثر خانم ها به زیبایی ناخن های خود توجه ویژه ای دارند. شما با سوهان کشیدن ناخن های خود، می توانید جذابیت خاصی به انگشتان دست خود ببخشید. افرادی که دست های کوتاه و تپل دارند، می توانند با سوهان کشیدن ناخن های خود و تیز کردن نوک آن ها دست خود را بلند و باریکتر کنند. به منظور اینکه ظاهر ناخن ها همیشه سالم و جذاب باشد، باید با نحوه سوهان کشیدن درست آشنایی داشته باشید تا آن ها را به بهترین شکل ممکن حالت دهید.
سوهان یک وسیله ساده است که به شما کمک می کند تا علاوه بر حالت دادن به ناخن ها، ناهماهنگی بین ناخن ها را هم از بین ببرید. در این صورت می توانید از شکستگی های کوچک در سطح ناخن خود پیشگیری کنید و همیشه ناخن هایی سالم داشته باشید. زمانی که از سوهان ناخن به روش صحیح استفاده نمایید، می توانید به سادگی شکل و ظاهری منظم و زیبا به ناخن های خود ببخشید.

انواع مدل سوهان کشیدن ناخن

 

انواع مدل سوهان کشیدن ناخن
انواع مدل سوهان کشیدن ناخن

 

خانم ها با توجه به اینکه به چه نوع شکل ‌ناخنی بیشتر علاقه دارند، امکان دارد مدل سوهان کشیدن ناخن ها با یکدیگر تفاوت های زیادی داشته باشد. امروزه انواع مدل های متنوع مانند گرد، مستطیلی، نوک تیز و بیضی را بر روی ناخن ها طراحی می کنند . در این مواقع با توجه به اینکه حالت دست ها به چه شکل است و شخص یه چه شکلی علاقه دارد، می تواند بهترین طرح را انتخاب کرده و بر روی ناخن خود اجرا کند. انواع مدل های سوهان کشیدن ناخن عبارت است از:

 • سوهان کشیدن ناخن به حالت گرد: در صورتی که حالت ناخن‌ شما گرد است، باید تمام ناخن را به حالت منحنی سوهان کشی کنید. ناخن ‌های گرد اکثرا برای دست ‌هایی با انگشت کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند.
 • سوهان کشی ناخن به حالت مستطیلی: شکل ناخن مستطیلی به صورتی است که دو لبه با زاویه در دو طرف ناخن به وجود می آید.
 • سوهان کشیدن ناخن به حالت بیضی: شکل ناخن بیضی هم به این شکل است که از کناره های ناخن به طرف وسط سوهان کشیده می شود. در این مواقع میزان زاویه سوهان کشی را کمتر می کنند که موجب می شود ناخن‌ ها نسبت به فرم گرد، بلندتر به نظر برسند. ناخن هایی با حالت بیضی، برای هر نوع حالت دستی زیبا خواهند بود.
 • سوهان کشیدن ناخن به حالت نوک تیز: حالت ناخن نوک تیز، امروزه در بین مردم بسیار محبوب و پرطرفدار شده است. برای این منظور که ناخن‌ های خود را به حالت نوک تیز تبدیل کنید، باید با شیب بالا به طرف وسط ناخن سوهان کشی کنید. البته شما برای اجرا این طرح از سوهان کشی، می توانید قسمت اعظم ناخن را با استفاده از ناخن گیر اصلاح کنید.

طرز سوهان کشیدن ناخن کوتاه

خانم ها به شکل و زیبایی ناخن های خود توجه بسیار زیادی دارند و روش های زیادی را امتحان می کنند. ممکن است افرادی که دارای ناخن هایی کوتاه هستند، در زمینه سوهان کشی مشکل داشته باشند . اما باید توجه داشته باشید که با رعایت مراحل می توانید ناخن های کوتاه خود را سوهان بکشید. طرز سوهان کشیدن ناخن عبارت است از:

 • شستشو دست ‌ها: قبل از اینکه سوهان کشیدن ناخن های خود را شروع کنید، حتما باید دست های خود را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید تا زیر ناخن ها هم به خوبی تمیز شوند.
 • خشک کردن دست ‌ها: بعد از اینکه دست ‌های خود را شستشو دادید، باید آن ‌ها را به طور کامل با یک حوله نرم خشک نمایید تا بر روی ناخن هیچ گونه رطوبتی وجود نداشته باشد. چرا که مرطوب موحود بر روی ناخن ها در زمان سوهان کشی، سبب شکنندگی ناخن ها می شود.
 • انتخاب سوهان ناخن مناسب: سوهان ناخن در بازار مصرف تنوع بسیار زیادی دارد. این وسیله معمولا دو طرفه است که یک طرف آن¬‌ نرم و طرف دیگر زبر و دارای دندانه است.
 • مشخص کردن حالت ناخن: شما باید متناسب با فرم دست و حالت انگشتان خود، بهترین فرم را انتخاب نمایید و بر اساس سوهان کشی آن را اجرا نمایید.
 • حرکت سوهان را با حالتی که برای ناخن ‌ها در نظر دارید، کنترل نمایید و این حرکت را تا اندازه ای تکرار نمایید که به فرم دلخواه خود برسید.

نکات مهم در مورد روش صحیح سوهان کشیدن ناخن

 

نکات سوهان کشیدن صحیح ناخن
نکات سوهان کشیدن صحیح ناخن

 

زمانی که قصد دارید ناخن خود را سوهان کشی کنید، در ابتدا باید به نکات مهم در این زمینه توجه داشته باشید تا کیفیت کار و جذابیت آن افزایش پیدا کند. برخی از نکات مهم در این زمینه عبارت است از:

 1. استفاده از ناحیه نرم سوهان برای قسمت جلو ناخن‌ ها: قسمت جلو ناخن را با ناحیه نرم سوهان مرتب نمایید. چرا که نازک ¬ترین قسمت ناخن است و در اثر کوچکترین ضربه دچار شکستگی می شود.
 2. دقت به طرز حرکت سوهان برای سر ناخن: طرز حرکت سوهان از اهمیت بالایی برخوردار است. در قسمت جلو ناخن، باید سوهان را موازی با سر ناخن قرار داد و در جهت مستقیم، سوهان را به آرامی از جلو به سمت پایین بکشید.
 3. سوهان کشیدن ناخن‌ ها به صورت جداگانه: اشخاص عجول برای‌¬ اینکه سوهان کشی در مدت زمان کم به پایان برسد، همه انگشت ها را همراه با هم سوهان می کشند. توجه داشته باشید که در این مواقع ناخن ها دچار آسیب و شکنندگی می شوند.

هزینه های ناشی از سوهان کشیدن ناخن

هزینه ناشی از سوهان کشی ناخن در مراکز زیبایی متغیر است و هر یک تعرفه ای مناسب را برای خدمات خود در نظر می گیرند. در این مواقع شما می توانید با تحقیق و جستجو بهترین مرکز زیبایی را پیدا کرده و خدمات سوهان کشی را به آن ها واگذار نمایید.
در مراکز معتبر، معمولا با توجه به سلیقه شما، بهترین طرح را برای شما اجرا می کنند. البته هزینه ها هم تا حد زیادی مقرون به صرفه هستند؛ زیرا تجهیزات زیادی برای این کار لازم نخواهید داشت. از روش صحیح سوهان کشیدن ناخن استفاده کنید و آن را در اختیار افراد مجرب قرار دهید تا از نتایج آن راضی باشید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین برچسب و لنز ناخن | نحوه استفاده + راهنمای خرید
نوشتهٔ بعدی
آموزش زیرسازی ناخن | بسترسازی برای کاشت ناخن |مدلچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست